Portreefoto sessioon.

Pisut lahti kirjutatult, mis on portreefoto sessioon, millest koosneb ja palju maksab.

A. Kõigepealt peame plaani. Saame kokku, arutame läbi milleks üldse pilti teeme. Vaatame mõnd näidisfotot ning arutame läbi kus pildistame, kas stuudios või kuskil mujal - looduslikult kenas kohas või tellija kodus jne.

Näited:

1. Portreteeritava juures kodus. Eeliseks on enda järgi loodud isikupärane ümbrus. Turvalised koduseinad aitavad pildistataval end mugavalt tunda. Miinuseks on tavaliselt kehv valgus. seda eriti Eestis talvisel ajal.

2. Vastavalt soovile - pere, kodu ja kodulinn.

3. Eriti kehvades valgusoludes: detsembris, tillukeste akendega vanas talumajas, aga samas väga isikupärane pere ja kodu. Kasutatud ohtralt lisavalgustust.

4.Stuudiofoto. Eeliseks on hea valgus. Miinusteks suht steriilne keskond. Võimalus pildistada ainult ettevalmistatud valgustatud kitsal alal ning taustal. Alati on abiks fotot ilmestama kaasa võetud isikupärased aksessuaarid.

B. Peale arupidamist järgneb pildistussessioon valitud sobivas kohas ja ajal. Kogemus näitab, et alla tunni ei jõua eriti midagi asjalikku teha. Eks ole seda sättimist ja süvenemist - eriti kui tegu lastega või mitme modelliga. Vahepeal vaatame muidugi ka tulemust arvutis, kuidas tehtu tundub ning kas on vaja midagi lisada või muuta.

C. Viimistlus ja vormistus. Koos tellijaga valitud sobivad kaadrid lähevad pisukesel järeltöötlusele arvutis. Tavaliselt kas vajavad kerget kadreerimist või mõne pleki eemaldamist jne. Lõpuks vormistus - kõik valitud ja viimistletud pildid plaadile. Viimistlemise ajal ei pea klient juures viibima kui ei soovi.

Kogemus näitab, et asjaliku tulemuse saavutamisek kulub kogu tegevuseks (plaan, pildistamine, töötlus) minimaalselt vähemalt 2-3 tundi. Sessiooni hind algab 75 €-st, suurenedes vastavalt keerukusele ja lisandunud tööajale.

Veel näiteid: www.valdoots.eu